قابلیت های نصب ویندوز در محل  توسط ما


استفاده از آخرین بروزرسانی های ماکروسافت

شناسایی و نصب تمامی دارایورها همراه با اخرین بروز رسانی

دارای آخرین بانک نرم افزاری روز دنیا

نصب و راه اندازی تجهیزات جانبی از قبیل اسکنر و پرینتر و ...

پارتیشن بندی هارد کامپیوتر بدون از بین رفتن اطلاعات شما

مشاوره رایگان برای ارتقاء سیستم و خرید لب تاب و هرگونه کالای دیجیتال

همراه با ضمانت نام کتبی و فاکتور رسمی

با ما تماس بگیرید هر ساعت از روز و شب در اسرع وقت.

 

 

نصب انواع ویندوز در محل

چرا ویندوز من کند است؟

پايين آمدن سرعت ويندوز مشكلي است كه هر كسي كه با اين سيستم عامل كار كرده باشد با آن روبرو شده است. و احتمالاً شما هم كه اكنون اين مقاله را مي خوانيد تا كنون مقالات زيادي در اين زمينه ديده ايد اما اين بار تصميم گرفتيم كمي كلي تر به اين مشكل نگاه كنيم.


اگر ویندوز شما به خوبی کار نمی کند احتمالا یکی از مشکلات زیر برایش پیش آمده است.

نصب برنامه های نا خواسته

اگر كامپيوتر شما كند شده است ممكن است در اثر برنامه هاي نا خواسته اي باشد كه پنهان از شما در حال اجرا باشند اينها نرم افزار هايي هستند كه نا خواسته وارد كامپيوتر شما شده اند و حجم زيادي از عمليات پروسس، رم و CPU را اشغال مي كنند براي شناسايي و حذف آنها به Anti Spy Ware يا Ad Ware Remover ها احتياج داريد.


پایین بودن ظرفیت رم

ميزان حافظه رمي كه توصيه مي شود بستگي به سيستم عاملي دارد كه استفاده مي كنيد مثلاً:

براي ويندوز۷

۲GB

براي ويندوز XP

۲۵۶MB

براي ويندوز ۲۰۰۰

۶۴MB

البته مقاديري كه توسط مايكروسافت توصيه شده اند،  پايين تر از اين مقدار است كه كمي غير واقع بينانه است. و توصيه ما اين است كه اگر مي توانيد باز هم از رم بيشتري استفاده كنيد.

رم معیوب و ناهماهنگ با سایر سخت افزارها

 

در بيشتر اوقات اگر حافظه رم شما معيوب يا نا سازگار با سيستم باشد كامپيوتر كار نمي كند. ولي در مواردي هم كه كار مي كند با آن صفحه آبي معروف مواجه مي شويد، كه با يك شماره و آدرس پيغام خطا مي دهد. و در مواردي نادر هم كامپيوتر كار مي كند ولي خيلي بد و كند. واضح است كه راه حل تعويض رم معيوب است. براي اينكه از سلامت رم خود اطمينان حاصل كنيد، بهتر است از نرم افزار هايي كه در اين زمينه وجود دارند استفاده كنيد. در اين صورت متوجه خواهيد شد رم كامپيوتر شما از نظر فيزيكي سالم است يا خير. قابل ذكر است كه اين نرم افزار ها تحت عنوان Burn-in test در اينترنت يافت مي شوند.

خطا های هارد دیسک

 

هارد ديسك شما ممكن است مشكلاتي داشته باشد (مانند: File allocation error ) كه مي تواند منجر به بروز پيغام هاي خطا شود و همينطور سرعت و كارايي سيستم شما را تحت تاثير قرار دهد. براي رفع اينگونه مشكلات برنامه Scan Disk را اجرا نماييد.

نكته:توجه داشته باشيد قبل از اجراي برنامه DEFRAG حتماً برنامه Scan Disk را اجرا نماييد. چون اين برنامه تمام بد سكتور هاي هارد ديسك شما را علامت گذاري مي كند. ولي اگر قبل از اجراي Scan Disk اين برنامه ديسك خود را Defrag نماييد. ممكن است بعضي از اطلاعات مفيد خود را از دست بدهيد. چون اين اطلاعات مفيد ممكن است روي بد سكتور ها بيفتد و ديگر قابل خواندن نباشد.

براي اجراي Scan Disk در ويندوز ۷، XP يا ۲۰۰۰ اين مراحل را دنبال كنيد:

۱- روي آيكون آن ديسكي كه مي خواهيد Defrag نماييد (معمولاً C ) راست كليك كنيد و Properties را انتخاب كنيد.

۲- برگه ‏Tools را انتخاب كنيد.

۳- در قسمت Error-Checking روي

 Check now...

كليك كنيد.

۴-براي اين گزينه ها علامت تيك بگذاريد.

Automatically fix file system errors

Scan for and attempt recovery of bad sectors

سپس روي Start كليك كنيد.

۵- در برابر شما پيغامي ظاهر مي شود كه مي گويد اين تست نمي تواند انجام شود و بايد كامپيوتر خود را ري استارت كنيد. علت اين است كه ويندوز شما روي درايو C در حال اجراست و اين اسكن بايد قبل از بالا آمدن ويندوز اجرا شود.

روي Yes كليك كنيد و كامپيوتر خود را ري استارت كنيد.

اطلاعات پراکنده و تکه تکه شده


اين مشكل سبب كه ويندوز براي خواندن هر فايل قسمت هاي مختلف هارد ديسك را بگردد تا اجزاي مختلف آن را پيدا كند براي جلو گيري از اين مشكل بايد برنامه Defrag  را كه در خود ويندوز موجود است اجرا كنيد.

گرم شدن بیش از حد CPU

 

هر كامپيوتر كلاس پنتيوم يا مدل هاي جديد تر آن داراي فن و هيت سينك هستند. وقتي كه فن فرسوده مي شود يا در اثر گرد و غبار زيادي كه اطراف آن را احاطه كرده كم اثر مي شود، دماي CPU يا پرسسور بالا مي رود. در بسياري موارد كامپيوتر متوقف مي شود يا به اصطلاح هنگ مي كند. و در مواردي هم كه كند مي شود و هنگام اجراي برنامه ها توقف طولاني دارد. علت اين است كه پرسسور هر از چند گاهي يك توقف چند ثانيه اي دارد يا به عبارت ديگر هر از چند گاهي قفل مي كند. بنابراين فن و هيت سينك كامپيوتر خود را به خوبي تميز كنيد. و در صورت لزوم آنها را تعويض نماييد، تا فن شما در دور مناسب كار كند و گرما به خوبي تهويه شود.