افزایش پیج رنک

روش های افزایش پیج رنک

روش های افزایش پیج رنک

۱۰ نشانگر برتر افزایش ترافیک سایت ، افزایش پیج رنک و بهینه سازی صفحات وب در موتورهای جستجو برای تشخیص کیفیت و ارزش یک سایت که آنرا از دیگر سایتهای هم موضوع در اینترنت متمایز می کند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک سایت تبلیغاتی چه ارزشی برای تبلیغات دارد؟ یا تعرفه تبلیغاتی سایتها را چگونه می توان ارزش نهاد؟
این سوالات زمانی ارزشمند میشوند که مایل هستید به سایتی تبلیغ خود را بدهید و در ازای آن پول بپردازید و یا اینکه برای گذاردن لینک خود در سایت دیگری باید هزینه بپردازید. هر زمان که تمایل به همکاری با سایتی را دارید و یا اینکه ارزش آنرا برای قرار دادن تبلیغات و تعرفه مایلید برآورد کنید احتیاج به دانش ارزش گذاری سایت خواهید داشت. در دنیای امروز هیچ چیزی مهمتر از ارزشی که سایت شما از دیدگاه موتورهای جستجو دارد نمی باشد و همین ارزش تعیین کننده رتبه و موقعیت شماست. مانند پیست مسابقات اتومبیل رانی و ماشین های داخل آن می توان به این قضیه نگریست. هر چقدر قطعات دقیق تری در ماشین ها بکار رفته باشد رتبه بالاتری را کسب خواهند کرد و این در مورد سایتها و رعایت نکات و ظرافت ها نیز صادق است.
اول مسیر درست را در ارتقا وب سایت و افزایش پیج رنک انتخاب کنید
اگر مسیر غلط باشد مانند شرکت در مسابقه اتومبیل رانی در کلاس متفاوت است و هیچ معلوم نیست که نتیجه چه خواهد بود حتی اگر تجهیزات و لوازم به جا باشند.من همیشه ذکر کرده ام که لینک باید از سایت مرتبط و از دیدگاه گوگل از محله خوب باشد. همانقدر که این مسئله مهم است ، لینک نگرفتن و ندادن به محله بد اینترنت نیز مهم است. زیرا اگر شما حتی فقط لینک بدهید ، از دیدگاه جستجوگرها کمک به محله بد کرده اید و مجرم محسوب می شوید. البته برخورد جستجو گر ها با مجرمان خیلی متفاوت است و بسیار پیچیده است و خود جای بحث در یک مقاله جدا دارد ، اما آنچه مسلم است اینکه در نتیجه تاثیر گذار است و می تواند در رتبه بندی شما بسیار موثر واقع شود. خوشبختانه تشخیص سایتها و محله های بد از خوب کار آسانی است و همه موارد آنرا بررسی می کنیم. برای جستجوگرها نشانه هایی وجود دارد که از روی آن می توانند سایتهایی با کیفیت خوب و کیفیت بد را تشخیص دهند و زمانی که شما نیز از این فاکتورها با خبر شوید می توانید تشخیص دهید که کدام سایتها ارزش لینک گرفتن یا خریدن را دارند ، کدام سایتها برای لینک دادن مطمئن هستند و از لینک دادن به کدام سایتها باید حذر کرد ، آیا سایت خود شما از دیدگاه جستجوگرها با کیفیت است یا نه و آیا سایت شما می تواند در ردهء یک کلمه کلیدی مشخص در ۱۰ تای اول نتایج جستجو رقابت کند یا نه.
اطلاعات فوق برای کسانی که مایلند سایت فعالی را بخرند نیز مهم است تا بتوانند ارزش واقعی را بدست آورند. بازار وب ایران در این زمینه بسیار ضعیف است و احتیاج به فرهنگ سازی و ساختار سازی بسیار است. هدف این مقاله نیز جهت دادن به همین زمینه و ایجاد مسیر و استاندارد در تبلیغات و فعالیتهای بهینه سازی سایتها خصوصا فارسی در اینترنت است.
۱۰ نشانگر برتر کیفیت سایت
۱-طول عمر نام سایت یا domain name برای افزایش پیج رنک
وقتی راجع به گوگل و رتبه بندی در آن حرف به میان می آید دامین ها با عمر طولانی تر شانس بهتری را برای رتبه بندی و کیفیت بهتر دارا می باشند. اگر دامین کهنه تری در یک زمینه دارید ، موقعیت بهتری را نسبت به رقبای خود در آن مبحث خواهید داشت. البته علاوه بر عمر دامین ، سایت باید بالا بوده باشد و تعدادی لینک نیز از جاهای مختلف گرفته باشد، علاوه بر آن باید سایت نباید مورد مجازات جستجوگر ها قرار گرفته باشد، پس صرفا ثبت نام دامنه کافی نیست بلکه فعالیت است که اهمیت دارد ، هر چند کم.
بطور کلی آنچه اهمیت دارد اینست که سایت از چه زمانی به فهرست جستجوگرها اضافه شده ، چه مقدار لینک بدست آورده و آیا این مقدار لینک بطور ثابت با مرور زمان بیشتر شده است. به جرات می توانم بگویم سایتهای قدیمی تر که شرایط بالا را داشته باشند در دو سال اخیر توانسته اند در افزایش پیج رنک با سایتهایی تا ۲ پیج رنک بالاتر از خود با اختلاف ناچیز رقابت کنند.
برای اینکه یک سایت موجود را بررسی کرد ، می توان به wayback machine یا ماشین گذشته نگر رجوع کرد. این سایت در زمانهای مختلف از سایتها تصویر برداری می کند و سوابق آنها را ثبت و ضبط می کند. مزیت دیگر ماشین گذشته نگر اینست که شما می توانید گذشته یک سایت را بررسی کنید و متوجه شوید قبلا این سایت در چه زمینه ای فعالیت می کرده است؟ شاید فعالیت گذشته ئر مورد مطلب دیگری بوده باشد و یا اینکه جزو محله های بد اینترنت بوده باشد درحالی که اکنون ممکن است محتوایی مناسب و ظاهری آراسته داشته باشد.
بعضی ها برای این کار از بانک whois جستجو می کنند اما آن نمی تواند پاسخ درستی به زمان اضافه شدن در فهرست جستجوگر ها و مواردی از قبیل آنچه گفته شد بدهد.
۲-لینکهای برگشتی سایت از سایتهای معتبر دولتی و یا دانشگاهی برای افزایش پیج رنک
لینکهای برگشتی از سایتهای آموزشی .edu و یا سایتهای دولتی .gov لینکهای برگشتی از سایتهای آموزشی .edu و یا سایتهای دولتی .gov از اهمیت بالاتری برخوردار می باشند و این بدین خاطر است که از دیدگاه جستجوگرها بدست آوردن لینک از چنین سایتهایی آسان نبوده و براحتی بقیه سایتها نمی باشد. هر کس می تواند با پرداخت وجه از چندین سایت لینک بدست آورد و یا اینکه با تعویض لینکهای دو طرفه مقداری لینک ورودی برای خود جمع آوری کند ولی برای بدست آوردن لینک از سایتهای مرجع تلاش های اینچنینی به جایی نمی رسد. به همین علت نیز اهمیت آنها بالاتر می باشد. از آنجایی که سایتهای .gov و .edu معمولا تحت تصرف و کنترل عده معدودی از دانشگاهها و فعالان دولتی می باشد و این گروه به فعالیتهای تجاری از قبیل ارتقا رتبه سایت کم اهمیت می باشند ، می توان به این نتیجه دست یافت که بدست آوردن چنین لینکهایی درواقع نیاز به استحقاق واقعی مطالب درون سایت می باشد.
این کار بیشتر توسط جستجوگر گوگل انجام می گردد و جستجوگرهای دیگر کمتر در این زمینه دخیل هستند.
شاید این مسئله علت اصلی واگذاری تحقیقات spam و هرزنامه ها از طریق سایتهای .edu و .gov باشد. زیرا با فشار بیشتری از لیست جستجوگرها خارج می شوند. تجربه نشان داده که سایتهای تحصیلی و دولتی که خاص کشورها می باشند به همان اندازه با اهمیت هستند و برای مثال ، سایتهای آکادمیک انگلستان که با پسوند .ac.uk می آیند به همان اندازه که سایتهای .edu پر اهمیت هستند ، با ارزش می باشند. بنابراین می توان گفت که سایتهای مشابه ایرانی نیز دارای درجه مشابه اهمیت بوده و می توانند از نقطه نظر لینک و پیوند رسانی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار باشند.

برای استفاده فارسی ، تنها می توان DMOZ را در نظر گرفت که همه زبانها را پشتیبانی می کند ، اما عضویت در آن گاهی سالها طول کشیده و بعضا در طول زمان به تحقق نمی پیوندد.
۳-کیفیت لینکهای برگشتی و با درجه اهمیت کمتر کمیت پیوندهای برگشتی به سایت برای افزایش پیج رنک
شما به تعداد زیادی لینک جهت موفقیت در رتبه بندی ها احتیاج ندارید. اگر تعداد کمی لینک ولی با انتخاب درست و از جاهای درست بدست آورید می توانید نتیجه مطلوب و مورد نظر خود را بدست آورید.
از سایتهای درست می توان دایرکتوری های با کیفیت مانند DMOZ و یا سایتهای .edu و یا .gov کشور اقامتتان را نام برد. همچنین می توان لینکهایی از دایرکتوری های عمومی و قدیمی و یا دایرکتوری های خاص صنعت مورد نظر شما را نام برد.
اینها مواردی هستند که جستجوگرها بر اساس آنها سایتهای واقعی را از سایتهایی که وانمود می کنند تشخیص می دهند.
بعد آز آنکه لینکهایی از سایتهای دانشگاهی و یا دولتی بدست آوردید ، موقع آنست که دقت کنید لینکهایی که به سایت شما می آیند از کدام صفحه سایتهای دیگر است؟ چرا؟
زیرا که اگر آن صفحات از سایتهای مرجع لینک داشته باشند (نه سایت بلکه صفحه مورد نظر) می توانند بخشی از آن امتیاز را در اختیار سایت مورد لینک قرار دهند که این خود امتیاز بسیار ممتازی است.
این بدان معنی است که لینکهایی که از صفحاتی می آیند که خود آن صفحات دارای لینک از سایتهای .gov ویا .edu و یا از سایتهای مرجع دیگر باشند ، لینکهای با ارزشی محسوب می شوند و در رتبه بندی شما بسیار موثر می باشند. گاها با یکی از چنین لینکهایی ، می توان فاصله های قابل ملاحظه ای را با رقبا در رتبه بندی بوجود آورد ، هر چند که افزایش پیج رنک نسبت به رقبا داشته باشد. این گفته را به کرات دیده ام و حتی سایتهایی را با دو پیج رنک بالاتر دیده ام که در زیر سایتی مشابهی در مورد جستجوی یک کلمه خاص وجود دارد.
همیشه در انتخاب شرکای لینکی خود دقت کنید. اگر لینکهای آنها از محله های خوب اینترنت باشد ، مقداری از آنرا نیز به سایت شما منتقل می کنند و اگر لینک از محله های بد اینترنت داشته باشند، بخشی از آن امتیاز منفی را به شما انتقال می دهند.
این مسئله دقیقا در مورد لینکهای خروجی یک سایت نیز مورد اهمیت است و به همین حد موثر. یعنی اگر سایتی به بیرون لینک دارد و آن لینکها به محله های بد (مانند سایت های کازینو ها و یا سایتهای مزرعه لینکی یا فروم های پر لینک و بی محتوا و …) هستند بازهم امتیاز منفی را برای شما در بر خواهند داشت.
برای آنکه دیدگاهی راجع به محله مورد لینک یک سایت پیدا کنید، یکی از بهترین روشها پرسش از خود گوگل است. با استفاده از پیش گزینه related: می توانید محله مورد نظر یک سایت را پیدا کنید و از نوع فعالیت آن مطلع شوید. کافیست جستجو کنید  و متوجه خواهید شد که برای مثال سایت BBC به چه محله ای متصل است.
به این قسمت دقت کنید که همیشه محله بد مد نظر ما نیست! بلکه اگر شما یک سایت خبری را برای محله اش در گوگل بررسی کنید و لینکهای زیادی ببینید که خارج از تیتر و موضوع سایت مورد جستجو هستند به این موضوع می توان پی برد که گوگل دچار سردرگمی خواهد شد و نمیداند که موضوع مورد نظر این سایت چیست و در مورد چه موضوعی بر دیگران ارجه است! به همین علت است که سایتهای بسیاری را می بینید که با توجه به اینکه ماهیت یک موضوعی را دارند و از پیج رنک خوبی نیز برخوردار هستند ولی به ندرت در جایگاههای صفحه اول جستجو ظاهر می شوند. با اینکه لینکهای فراوانی نیز از سایتهای مختلف ، بدون توجه جمع کرده اند.
پس لینک دادن و گرفتن از سایتهای غیر مرتبط درست نیست و علاوه بر اینکه اتلاف وقت و سرمایه می باشد ، سه گرفتاری را برای سایت شما بوجود می آورد. این سه گرفتاری از پیج رنک های ۳ و ۴ به بالا خود را نشان می دهند که قطعا برای صاحب سایت نیز در آن مقطع چنین مسائلی بسیار با اهمیت تر هستند.
اول آنکه گوگل موضوع اصلی سایت را گم می کند و بنابراین شما در بعضی کلمات کلیدی رتبه خوب و در بعضی دیگر که کاملا مشابه هستند ، وجود ندارید!
دوم آنکه لینکهای غیر مرتبط ، رتبه ای که یک سایت قرار است در بین سایتهای دیگر هم موضوع خود بدست آورد را از دست می دهد زیرا که موضوع اصلی سایت از دیدگاه جستجوگرها گم و یا کم رنگ می شود. این مطلب را با مطالعه بروی الگوریتم های رتبه بندی مانند Topic Sensitive Page Rank ، Hubs and Authorities ، Hilltop و Topic Distillation متوجه شده ام و این اکیدا توصیه می شود که برای لینک دادن و گرفتن حتما از سایتهای مرتبط با موضوع سایت خود استفاده کنید و برای لینک بدست آوردن راضی به هر فعالیت لینک یابی نشوید.
تعداد لینکهای برگشتی به یک سایت نیز اهمیت دارد ولی با درجه خیلی کمتر. زمانی بود که این فاکتور بسیار پر اهمیت بود اما امروزه دیگر چنین نیست. برای همین است که گوگل گاهی یک لینک برگشتی برای شما حساب می کند حال آنکه شما بیش از ۱۰۰۰ لینک برگشتی در یاهو مشاهده می کنید!
یاهو برای این قسمت چندین ابزار خوب دارد که می توانید تعداد کل لینک های برگشتی به یک سایت و یا تعداد کل لینکهای برگشتی فقط به یک صفحه خاص از سایت را مشاهده کنید.
آیا تعداد لینک زیاد از یک سایت خوب است ؟ خیر
هرگز چنین نیست. هر چه تعداد لینکهایی که از IP های مختلف داشته باشید بهتر خواهد بود و نتایج بسیار قوی تری خواهد داشت. اگر تعداد زیادی سایت از تمامی صفحاتشان به شما لینک دهند، به احتمال زیاد موقعیت خود را در صفحات بالایی گوگل از دست خواهید داد. زیرا این کار نوعی کلک و راه کار غلط محسوب می شود. بعضا شرکت های میزبانی وب از این متد استفاده می کردند که با از دست دادن رتبه بندی های و پیج رنک روبرو شدند.
۵-درصد و نسبت دارا بودن لینکهای عمقی در افزایش پیج رنک
نسبت تعداد لینکهایی که به صفحات درونی یک سایت متصل هستند ، در مقایسه با لینکهایی که به صفحه اصلی سایت می روند را نسبت لینکهای عمقی گویند. علت اهمیت این نسبت اینست که اگر سایتی تمامی و یا عمده لینکهایی که بدست آورده است به صفحه اصلیش متصل باشد، بدین معنی است که سعی در ارتقا رتبه صفحه اول خود در جستجوگرها را دارد زیرا که طبیعی نیست و این به عنوان یک حرکت نادرست از دیدگاه موتورهای جستجو دارد.
نسبت کم لینکهای عمقی دو چیز را به جستجوگرها می فهماند که پیامدهای خوبی برای صاحبان چنین سایتهایی ندارند:
اول آنکه سایت به صورت مصنوعی لینک سازی کرده است و راجع به مطالب داخل اطلاعات دقیق در دست جستجوگر نیست
دوم آنکه محتوای داخل ضعیف است و کسی مایل به لینک دادن به آنها نیست و یا سایت از ساختار غلط رنج می برد که دسترسی به محتوای داخل مشکل است و کمتر کسی متوجه آن میشود
۶- رنک

این درست است که پیج رنک وسیله مناسبی برای اندازه کیفیت یک سایت نمی باشد و به راحتی می توان با فعالیتهای غیر مجاز تا حدودی آنرا تغییر داد. چه بسیار دیده ایم که سایتهایی با پیج رنک های پایین ، رتبه ای بسیار بهتر و بالاتر از سایتهای هم موضوع با پیج رنک های بالاتر بدست می آورند.
با این اوصاف ولی هنوز بهترین وسیله برای متوجه شدن نظر گوگل راجع به سایت شما و فعالیت اینترنتی شما همان پیج رنک است. بطور عمومی پیج رنک بالا به این مفهوم است که سایت شما مورد علاقه گوگل در باره موضوع سایت می باشد و رتبه بندی بهتری را در نظر می گیرد. معمولا چنین سایتی در جستجو گرهای دیگر نیز که با پیج رنک سر و کار ندارند ، نتایج مطلوب و برتری را دارا می باشد مگر آنکه تحت شرایطی جریمه شده باشد.
آنچه در این قسمت مورد اهمیت است ، لینک دادن و گرفتن از سایتها می باشد. اگر پیج رنک سایتی با بار خاکستری نشان داده شده و صفر می باشد، اگر سایت جدید و تازه نباشد مفهوم آن اینست که سایت جریمه شده است و پیج رنک خود را از دست داده است. لینک دادن و گرفتن از چنین سایتی موجب گرفتاری شما خواهد شد، پس همیشه پیش از لینک دادن و یا گرفتن دقت کنید.
۷-تعداد صفحات ایندکس شده و یا فهرست نگاری شده در جستجو گرها برای افزایش پیج رنک
به عنوان یک قانون عمومی سایهایی که صفحات بیشتری از آنها در جستجو گرها فهرست نگاری شده باشد از لحاظ دسترسی و رتبه بندی در وضعیت بسیار بهتری بسر می برند. به این فرمول ساده دقت کنید. گوگل اگر ۲۰ صفحه از سایت شما را ایندکس کرده باشد در قبال جستجوها پاسخ بیشتری دارد یا اینکه اگر ۲۰۰ صفحه از سایت شما را ایندکس کرده باشد؟
پاسخ به این سوال اهمیت موضوع را نشان می دهد. اگر به سایتی بخورد کردید که نتایج آن در بخشی به نام supplemental Index در جستجوگر گوگل ذخیره شده باشد از گرفتن لینک از چنین سایتی به جایی نخواهید رسید زایرا که خور این سایت دچار گرفتاری های متعددی می باشد از جمله محتوای تکراری.
۸-رنک الکسا Alexa Rank
رتبه بندی الکسا محبوبیت یک سایت را زا نظر تعداد و روند مراجعه بازدید کننده نشان می دهد. از دیدگاه الکسا یاهو پر ترافیک ترین ، سپس ام اس ان و سوم گوگل پر ترافیک ترین سایتهای اینترنت می باشند. مشکل اینجاست که گزارش و آمار سایت الکسا از دقت بالا برخوردار نمی باشد. این گزارشها از تول بار الکسا که بروی مرورگرهای کابران نصب شده است جمع آوری می شود که این نمونه کوچکی برای ارائه چنین گزارش های کلانی است. رنک الکسایی که معادل ۱۰۰۰۰ باشد معادل بازدید ۳۰ کابر است که روزانه آن سایت را مشاهده می کنند و تولبار الکسا را نصب کرده اند. پس اگر چند دوست داشته باشید که تولبار الکسا را نصب کرده باشند به راحتی می توانید نتایج را به نفع خود تغییر دهید.
مطلب حائز اهمیت دیگر اینکه اکثرا افرادی که در زمینه فناوری و تکنولوژی اطلاعات علاقمند هستند این تولبار را نصب می کنند. پس سایتهای کامپیوتری ، برنامه نویسی و طراحی صفحات وب رتبه الکسای پایین تری پیدا می کنند و محبوب می شوند در صورتی که سایتهای دیگری مانند که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت ندارند، با رتبه های بالای الکسا از محبوبیتشان کاسته می شود. رتبه بندی الکسا در حال حاضر هنوز به عنوان یک فاکتور مثبت تلقی می شود هر چند که قابل دخل و تصرف است و به نظر می رسد که گوگل نیز برای رتبه بندی الکسای سایتها امتیاز کمی را در نظر دارد و این بدان معناست که اگر رتبه بندی الکسای سایتی پایین باشد ، از سایتهای همتای خود در رتبه بندی کمی جلوتر است.
بر خلاف آنچه گفته شد، تغییر دادن رتبه الکسای زیر ۱۰۰۰ بسیار مشکل است و با مرور روزانه یک سایت و تعدادی مرورگر مجهز به تولبار الکسا امکان پذیر نمی باشد. رتبه الکسای ملیونی نشانگر تعداد پایین ترافیک و ضعیف بودن سایت در جذب ترافیک است. برای اینکه از فعالیت سایت خود در الکسا (Alexa) با خبر شوید و یا اینکه از موقعیت سایتهای مشابه خود خبر کسب کنید می توانید تولبار الکسا را نصب کرده و یا به بخش گزارش گیری سایت الکسا مراجعه کنید و نامسایت مورد نظر را وارد کنید.
در نهایت رتبه بندی الکسا را در نظر داشته باشید ولی آنقدر پر اهمیت نمی باشد. در این حد که سعی در بهینه کردن رتبه بندی الکسای خود و کاهش آن فعالیت کنید، کفایت می کند.
۹-حضور سایت در سایتهای بوک مارک و حفظ نام دامنه ها برای افزایش پیج رنک
همانطور که در مقالات دیگر این سایت صحبت شده ، امروزه یکی از روشهای بسیار متداول جذب ترافیک به سایتها ، از طریق سایتهای اجتماعی حفظ نام سایت (social bookmarking sites) و سایتهای مرور خبرهای کوتاه (مانند digg.com) می باشد. نه تنها چنین سایتهایی برای فرستادن ترافیک مناسب بسیار خوب و مثبت هستند بلکه امکان اینکه جستجوگر ها ترافیک چنین سایتهایی را بررسی کنند تا محبوبیت سایتها را بهتر بشناسند بسیار بالا است اگر نگوییم قطعی است. لازم به ذکر است که ویکی پدیا ها در این مجموعه قرار نمی گیرند و تمامی لینکهایی که در آنها قرار می گیرد No Follow خواهند بود که یعنی از دیدگاه جستجوگرها ارزشی نخواهد داشت. ولی داشتن لینک از داخل ویکیپدیا ها با ارزش است و ارزش ترافیکی دارد.
۱۰-فاکتورهای پر اهمیت داخل خود سایت برای افزایش پیج رنک
فاکتورهای با اهمیتی وجود دارند که درون خود سایت هستند و بسیار در ارتقا ترافیک موثر می باشند. جالب است بدانید که گوگل اخیرا فهرست پرداز (crawler) جدیدی را طراحی کرده که طی آن کیفیت سایتهایی را که در زمینه ادوردز AdWords فعالیت می کنند بسنجد. یعنی با بررسی کیفیت صفحات سایت، آنها را ارزش گزاری کرده و سپس تبلیغات مناسب را جهت نمایش می فرستد.
در اینجا برخی از موارد حائز اهمیت را مورد بررسی قرار می دهم.
صفحه تماس با ما
باید به راحتی در دسترس باشد و حتما دارای آدرس ، تلفن و فرم تماس و یا آدرس میل باشد. از آنجایی که دزدیدن آدرسهای میل از روی سایتهای توسط رباتهای از پیش ساخته شده بسیار متداول است بهتر است به این صورت آدرس قرار داده شود : info[at]sem.ir شما باید یک صفحه کامل و مجزا در زمینه ساستهای حریم خصوصی privacy policy داشته باشید.
از ابزار گوگل برای وب مسترها استفاده کنید تا متوجه شوید چه صفحاتی از سایت شما هنگام جستجوی فهرست نگار گوگل با مشکل ۴۰۴ مواجه شده. راه دیگر بررسی فایل لاگ وب سرور شما می باشد. اگر فایل برروی سرورهای لینوکس و یا ویندوز می باشد ، با دستور cat access_log | grep 404 آنها را پیدا کنید و یا روی ویندوز با دستور find در متن لاگ آنها را بیابید.
لینک خروجی به سایتهای دیگری که اهمیت و قدمت دارند داشته باشید
سایتهایی که مطالب معقول و مرتبط دارند را در هنگام نگارش مورد نظر قرار دهید و به جای لینک دادن با نام دامنه آنها کلمه کلیدی صفحه خود و موضوع سایت را به آنها لینک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *