سرعت ایندکس شدن مطالب سایت

چگونه سرعت ایندکس شدن مطالب سایت را افزایش دهیم؟

چگونه سرعت ایندکس شدن مطالب سایت را افزایش دهیم؟

موتورهای جستجو صفحات اینترنتی را از طریق خزنده ای که دارند و اصلاحا به آن crawler می گویند, پیدا می کنند.
نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که موتورهای جستجو علاقه ندارند تمام صفحات اینترنت را ایندکس کنند. صفحاتی که اطلاعات کپی یا محتوای بی کیفیت و کوتاه داشته باشند شانس کمی برای ایندکس شدن دارند.
همچنین عملیاتایندکس شدن مطالب سایت بخشی جدا از الگوریتم رتبه بندی است و ارتباطی به رتبه بندی سایت ندارد.
در ادامه مواردی که باعث افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب سایت می شود را بررسی خواهیم کرد.

مواردی که باعث افزایش سرعت ایندکس شدن مطالب سایت می شود عبارتند از:

۱. استفاده از نقشه سایت با فرمت xml استاندارد گوگل و سایر موتورهای جستجو: دقت کنید که نقشه سایت یک فایل استاتیک نیست و به محض اینکه شما مطلب جدیدی در سایت اضافه میکنید یا صفحه ای را ویرایش می کنید تغییر می کند.
۲. سرعت سایت: در صورتی که لود شدن صفحات سایت شما کند باشد خزنده گوگل ترجیح می دهد که زمان خود را صرف ایندکس کردن مطالب سایتهای دیگر بکند و ایندکس شدن مطالب سایت شما کاهشمی یابد.

۳. فرکانس بروزرسانی مطالب: در صورتی که مطالب سایت شما با فاصله طولانی بروزرسانی شوند, خزنده گوگل نیز با فاصله طولانی به سراغ شما می آید و برعکس.

۴٫ ساختار داخلی سایت: در صورتی که روبات گوگل نتواند صفحات جدید را براحتی پیدا کند, ایندکس شدن مطالب سایت با مشکل مواجه می شود.

۵. لینکهای خارجی: در صورتی که مطالب سایت شما در شبکه های اجتماعی و سایر سایتها منتشر شود, گوگل سریعتر و راحتتر آنها را پیدا می کند.

۶٫ ایندکس سریع: اگر تمایل داشته باشید که مطلبی از سایت شما بسرعت ایندکس شود می توانید از ابزار fetch as google bot در گوگل کنسول (وبمسترتولز سابق) استفاده کنید. با استفاده از این ابزار مطلب را سریعا به گوگل معرفی می کنید و در همان لحظه ایندکس می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *